DVD-ROM Παρουσίασης του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου
15,00 €
Κάντε κλικ στο «Προσθήκη στο καλάθι» για κάθε εισιτήριο που επιθυμείτε.
Κωδικός
Άμεσα Διαθέσιμο
Περιγραφή

Το DVD-ROM παρουσίασης του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας και του Πάρκου Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου ουσιαστικά αποτελεί εικονική τρισδιάστατη περιήγηση στους χώρους του Μουσείου και του Πάρκου.

Περιλαμβάνει πληροφορίες για το Απολιθωμένο Δάσος, τη δημιουργία και την ηλικία του, ενώ στη συνέχεια ο χρήστης μπορεί να επιλέξει μεταξύ των σημαντικότερων απολιθωμάτων που βρίσκονται στο Πάρκο και των σημαντικότερων εκθεμάτων που φιλοξενούνται στους εκθεσιακούς και υπαίθριους χώρους του Μουσείου, ώστε να πάρει πληροφορίες και να δει φωτογραφικό υλικό. Περιλαμβάνει εύχρηστο και διαδραστικό περιβάλλον εργασίας, στο οποίο έχουν ενσωματωθεί τρισδιάστατες απεικονίσεις.

Παρέχει πολυγλωσσική υποστήριξη, δίνοντας τη δυνατότητα πλοήγησης σε τρεις γλώσσες (Ελληνικά, Αγγλικά, Γερμανικά).